Deprem Sigortası (DASK)

Jeolojik yapı itibariyle depremlerin zaman zaman gerçekleşebilme ihtimalinin olduğu ülkemizde depremin maddi yıkıcı etkilerini azaltmak için dask sigortası yapılmaktadır. Konutları deprem tehlikesine karşı güvence altına alan dask sigortası hem devletin hem de vatandaşların çıkarlarının örtüşmesi göz önünde bulundurularak hazırlanmaktadır.

Dask sigortasının bireylere sağladığı çok sayıda avantaj bulunmaktadır. Bu bakımdan değerlendirildiğinde dask teminatları nelerdir? Sorusunu açıklayabilmek için öncelikli olarak dask sigortası ve amaçları hakkında bilgi sahibi olunmalıdır. Dask sigortasının amaçları, bireylerin maddi hasarlarını paylaşarak, devletin depremden kaynaklanan hasarlara yönelik fon oluşturmasına yöneliktir.

Zorunlu deprem sigortası olan dask teminatları nelerdir? Derseniz, binalar için taşıyıcı sistemleri, temelleri, tavanları, tabanları, ana ve ortak duvarları, koridorları, sahanlıkları, çatıları, bacaları ve merdivenleri güvence altına almaktadır. Bir yandan dask teminatları nelerdir? Diye düşünürken, diğer yandan dask hesaplama hakkında bazı noktaları merak edebilirsiniz. Bu merakınızı prim tutarınızı dask hesaplama sistemiyle hesaplayabilirsiniz.

Pek çok kişinin merak ettiği bir konu olan dask hesaplama için prim tutarının hesaplanması gerekmektedir. Tarife fiyatını teminat tutarı ile çarptığınız takdirde, prim tutarını hesaplayabilirsiniz. Yıllık olan sigorta primleri birim başına düşen metre kare maliyetleri göz önüne alınarak artış göstermektedir. Sigorta primleri belirlenirken, bölgelerin risk oranının yüksek veya düşük olması da göz önüne alınmaktadır. Bu şekilde değerlendirildiğinde beş farklı risk bölgesi üç yapı tarzına göre 15 farklı tarife fiyatı yer alabilmektedir.
Bizi Takip Edin

Bizden Haberdar Ol

Kayıt Ol!

İletişim 0 532 414 12 96